Fotbal: Liga I – programul etapei a 5-a

De vineri pînă luni sînt programate meciurile din etapa a 5-a a Ligii I de fotbal, rundă care are drept cap de afiş derby-ul Steaua – CFR Cluj, de sîmbătă (21,30).

Etapa va fi deschisă vineri, cu meciurile Oţelul Galaţi – FC Braşov şi ACS Poli Timişoara – FC Botoşani, de la ora 19,00.

Un alt meci atractiv va fi cel de sîmbătă (19,00) dintre Pandurii şi Astra Giurgiu, echipe calificate în play-off-ul Europa League.

Programul partidelor:

Vineri 16 august

• FC Oţelul Galaţi – FC Braşov (stadion “Oţelul” – Galaţi, ora 19,00, Digi Sport 1)

• ACS Poli Timişoara – AFC Botoşani (stadion “Dan Păltinişanu” – Timişoara, 19,00, Dolce Sport 1)

• ASC Corona 2010 Braşov – FC Dinamo Bucureşti (stadion “Tineretului” – Braşov, 21,30, Digi Sport 1)

Sîmbătă 17 august

• CS Pandurii Tg. Jiu – AFC Astra Giurgiu (stadion “Tudor Vladimirescu” – Tg. Jiu, 19,00, Digi Sport 1)

• FC Petrolul Ploieşti – FC Ceahlăul Piatra Neamţ (stadion “Ilie Oană” – Ploieşti, 19,30, Dolce Sport 1)

• FC Steaua Bucureşti – FC CFR 1907 Cluj (stadion “Steaua” – Bucureşti, 21,30, Digi Sport 1)

Duminică 18 august

• FC Viitorul Constanţa – CS Gaz Metan Mediaş (stadion “Concordia” – Chiajna, 18,00, Digi Sport 1)

Luni 19 august

• FC Universitatea Cluj – CS Concordia Chiajna (“Cluj Arena” – Cluj-Napoca, 19,00, Digi Sport 1)

• FC Vaslui – AFC Săgeata Năvodari (stadion “Municipal” – Vaslui, 21,30, Digi Sport 1)

Clasament

1. ACS Poli Timişoara                    4    3    1    0    8-4    10

2. Astra Giurgiu                               3    3    0    0    12-3    9

3. FC Botoşani                                   4    2    2    0    5-3    8

4. Petrolul Ploieşti                          4    2    2    0    4-2    8

5. Ceahlăul Piatra Neamţ             4    2    1    1    6-3    7

6. Pandurii Tg. Jiu                          4    2    1    1    6-4    7

7. Steaua Bucureşti                        2    2    0    0    4-2    6

8. Oţelul Galaţi                                 4    2    0    2    5-5    6

9. Săgeata Năvodari                      4    1    2    1    4-4    5

10. CFR Cluj                                      4    1    2    1    4-7    5

11. FC Vaslui                                    3    1    1    1    5-3    4

12. Dinamo Bucureşti                  4    1    1    2    3-4    4

13. Concordia Chiajna                  1    1    0    0    1-0    3

14. FC Braşov                                   4    0    2    2    3-6    2

15. “U” Cluj-Napoca                      4    0    1    3    3-6    1

15. Gaz Metan Mediaş                  4    0    1    3    3-6    1

17. Viitorul Constanţa                 3    0    1    2    1-6    1

18. ASC Corona Braşov                4    0    0    4    2-10    0

Meciurile AFC Astra Giurgiu – FC Steaua Bucureşti, din etapa a doua, şi Steaua Bucureşti – Concordia Chiajna, din etapa a treia, au fost amînate.

Articole din aceeasi categorie