Democrat liberalul Darius Pintilie si-a dat demisia din Consiliul Judetean Cluj

Democrat liberalul Darius Pintilie a renunþat la calitatea de membru al Consiliului Judeþean Cluj. El ºi-a înaintat demisia din aceastã funcþie sãptãmîna trecutã, invocînd motive personale. Locul lui Pintilie din deliberativul clujean va fi luat de democrat liberalul Cosmin Todea. Pintilie a a fost ales consilier judeþean în 2008, iar dupã plecarea lui Emil Boc în fruntea guvernului a fost numit ºef de protocol al primului ministru. Recent, Pintilie a fost numit în comisia care repartizeazã bunurile confiscate sau intrate în proprietatea privatã a statului. Pintilie a mai lucrat ºi în Primãria Cluj-Napoca, unde a fost director al Direcþiei Relaþii Comunitare ºi Turism. Cosmin Todea va fi validat consilier judeþean cel mai probabil în urmãtoarea ºedinþã a deliberativului judeþean.

C.P.

Recomandat pentru dvs.

Sari la conținut
ziarulfaclia.ro
Prezentare generală a confidențialității

Acest sit folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în browser-ul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe situl nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile sitului pe care le găsești mai interesante și mai utile.